نصب دوربین مداربسته تحت شبکه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

نصب دوربین مداربسته تحت شبکه امروزه به یکی از مهمترین ادوات و تجهیزاتی تبدیل شده است که صاحبان ساختمان ها و اماکن مهم برای حفاظت و صیانت از ساختمان و دیگر مکان ها، از آن ها استفاده می کنند. در این مقاله نکات مهمی را در مورد چگونگی نصب این گونه از دوربین های مدار بسته ارائه خواهیم داد. در ابتدا باید گفت که سیستم های مداربسته تحت شبکه تفاوت های زیادی با سیستم مدار بسته آنالوگ دارند. نصب دوربین مداربسته تحت شبکه در سیستم های جدید با سیستم های آنالوگ قابل مقایسه نیست. چرا که این گونه از سیتم ها هم از نظر تصاویر ارالی به دستگاه نمایش دهند و هم از نظر ویژگی هایی دیگر مانند مفاهیم هوش مصنوعی استفاده از آنها باهم فرق بسیار زیادی دارند.

این گونه از سیستم ها هم در مورد کابل کشی هایی که در نصب دوربین وجود دارد و هم در مورد چگونگی انتقال داده ها، قابل مشاهده است. این داده ها و تصاویر تحت بستر شبکه متقل می شوند و واضح است که شبکه ایمن و کارا یکی از مهمترین ویژگی هایی است که باید برای استفاده از این نوع از دوربین مداربسته استفاده شود. نصب دوربین مداربسته تحت شبکه کار بسیار پیچیده ای نیست، اگر اطلاعات مختصری در مورد شبکه های کامپیوتری ، پسیو کاری و کابل کشی شبکه ، طرز کار با انواع مختلف دریل برای سوراخ کردن دیوار و مکان هایی که در میر انتقال کابل قرار دارد و در صورت نیاز نصب داکت بای اجرای نصب به صورت استاندارد، داشته باشید.

نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه

تجهیزات مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته تحت شبکه

اصولا برای نصب نیاز به تهیه کردن وسایل زیر دارید. دوربین مداربسته که با توجه به شرایط محیط ساختمان آن را تهیه کرده و می خواهید آن را نصب کنید. .دستگاه NVR که باید برای نصب حتما این دستگاه تهیه شود. به یک یا چند هارد دیسک برای ثبت و ضبط اطلاعات نیازمند هستنید. بدون شک اطلاعات و تصاویری که ذخیره می شوند، دارای حجم وسیعی خواهد بود و نیاز به چند هارد دیسک ، کاملا معقول است. کابل شبکه مناسب که وظیفه اصلی آن انتقال تصاویر از دوربین به دستگاه است. در برخی از موارد این کابل ها نقش انتقال دهنده برق را هم به دوربین مداربسته ایفا می کند. سوکت شبکه که برای اتصالات ضروری است و به تعداد پورت ها باید از آن داشته باشید و لوازم جانبی هم تهیه کنید. برای تأمین برق یا به صورت پو و یا با استفاده از منبع تغذیه ، اقدام می کنید. همانطور که قبلا اشاره شد، می توان در این صورت از کابل های شبکه بهره گرفت. اگر بخواهید از منبع تغذیه استفاده کنید نیاز به کابل برق دوربین و اداپتور ضروری و اجتناب ناپذیر است. نصب، بدون استفاده از تجهیزات زیر امکان پذیر نیست .پس این لوازم را هم تهیه کنید.

استریپر کابل شبکه و کوآکسیال

آچار پرس زن سوکت شبکه

دریل برای سوراخ کردن دیوار و سایر موانعی که در مسیر انتقال کابلها قرار دارد

پیچ گوشتی و ادواتی شبیه به آن

نصب دوربین مدار بسته دماوند

نصب دوربین مداربسته تحت شبکه

سیم چین و انواع ادواتی که برای لخت کردن سیم ها و یا کوچک تر کردن کابل ها مورد نیاز است و چسب نواری برق، رول پلاک، چهار پایه، بست. البته در نصب دوربین مداربسته تحت شبکه استفاده از یک کامپیوتر یا سرور مرکزی برای ذخیره اطلاعات هم استفاده می شود . هر چند بیشتر صاحبان ساختمان ها ترجیح می دهند که از دستگاه NVR استفاده کنند. ابتدا از نقشه ساختمان بهره بگیرید و محل دقیق اتصالات را مشخص کنید. کابل ها را به دقت اندازه گیری کنید . عدم اندازه گیری درست کابل ها ممکن است در کار شبکه ایجاد اختلال کند. مهمترین کاری که بعد از نصب باید انجام شود، تست کردن است. تست کردن باعث می شود تا هرگونه کمی و کاستی در فراِیند نصب دوربین مداربسته تحت شبکه مورد بازبینی قرار بگیرد و بر طرف شود. امکان قطعی کابل یا خراب بودن دوربین را مورد بررسی قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که برق قطع نیست. اتصالات کابلها و پورتها را، دوباره مورد بازبینی قرار دهید. در صورت عدم مشکل، به اتصال دستگاه با دوربین ها بپردازید. دستگاه NVR را روشن کرده و هارد دیسک را راه اندازی کنید.

دوربین مدار بسته دماوند

هزینه نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه

تنظیمات دستگاه را بررسی کنید تا مشکلی ایجاد نشود. در هنگام نصب به مکانی که می خواهید در آن دوربین ها را نصب کنید دقت کنید. وجود هر گونه مزاحم خارجی برای به دست آوردن تصاویری شفاف و با کیفیت باید مرتفع شود. اگر جسم خارجی در مسیر دوربین قرار دارد آن را بردارید. مثلا در زمینه نصب دوربین مداربسته تحت شبکه که باید تصاویری را از بیرون ساختمان تصویر برداری کنید، توجه به عدم وجود شاخ و برگ در مسیر تصویر برداری یا عدم وجود سیم های پایه برق یا هر گونه مزاحمی که بر کیفیت تصویر ممکن است اثر بگذارد، یکی از مهمترین مسائلی است که در هنگام نصب باید مود توجه قرار بگیرد. نصب باید توسط افرادی صورت بگیرد که یا قبلا این گونه فعالیت ها انجام داده اند و به اندازه کافی در زمینه نصب انواع ادوات و تجهیزات صنعتی و الکترونیکی تجربه دارند و یا اگر می خواهید خودتان این کار ار انجام دهید ابتدا دفترچه راهنمایی که معمولا در هنگام خرید این گونه از ادوات وجود دارد را به دقت مطالعه کنید.

نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه

در دفترچه های راهنما، طریقه استفاده به طور کلی توضیح داده است و سعی کنید با مطالعه آن از چگونگی اتصالات کابلها و سیم ها و پورتها در نصب دوربین مداربسته تحت شبکه مطلع شوید . راه اندازی هارد دیسک و دستگاه گیرنده نیز با مطاله دفترچه راهنما به راحتی امکان پذیر است. نصب باید با توجه به همه مسایل ایمنی موجود در فرآیند نصب اتفاق بیفتد .پس قبل از نصب تمام امکانات و ادوات ایمنی را برای این کار فراهم کنید تا مشکلی ایجاد نشود. شما می توانید برای نصب دوربین مداربسته در دماوند و یا سایر شهرستان های استان تهران با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.