قیمت دوربین مدار بسته

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

قیمت دوربین مدار بسته به عوامل زیادی بستگی دارد ما در این جا می خواهیم عوامل تاثیر گذار بر قیمت را بررسی کنیم. یک دوربین مداربسته می‌تواند تصاویر و یا فیلم های ضبط شده را برای تجسس و یا اهداف شخصی دیگر تولید کند. دوربین ها می توانند دوربین آنالوگ یا  پیچیده دیجیتال باشند. مخترع اولین سیستم مدار بسته والتر Bruch بود. این سیستم ها برای انتقال تصویر از طریق سیم و یا بی سیم عمل می‌کنند که این عوامل می توانند بر قیمت دوربین مداربسته تاثیر بگذارد. این سیستم ها یا آنالوگ یا دیجیتال هستند که به این معنی است که آن ها بر پایه ارسال سیگنال های آنالوگ یا دیجیتال به یک دستگاه ذخیره سازی مانند vcr یا کامپیوتر دسکتاپ یا کامپیوتر لپ تاپ کار می کنند و با توجه به نوع دوربین آنالوگ و یا دیجیتال قیمت دوربین مدار بسته نیز متفاوت هست.

قیمت دوربین مدار بسته

عوامل موثر بر قیمت دوربین مدار بسته

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا به این گونه سیستم ها مداربسته گفته می شود؟ علتش واقعاً چیست؟ به این سیستم ها مداربسته گفته می شود زیرا که در این سیستم ها وقتی تصاویری ارسال می شود و توسط نمایشگر و یا دستگاه ضبط DVR/NVR دریافت می گردد در این بین هیچ فرد یا دستگاه دیگری به غیر از دستگاه مرکزی ضبط یا نمایش تصویر از این قابلیت برخوردار نیست که بتواند این تصاویر را مشاهده کند. به‌عبارت دیگر بین دوربین و دستگاه ضبط و نمایش تصویر یک مداربسته تشکیل می شود. همین امر سبب تمایز دوربین مداربسته با سیستم انتقال تصاویر تلویزیونی می شود. به زبان ساده تر تصاویر تلویزیونی به همین سبب است که می توانند توسط گیرنده های استاندارد دیگر هم دریافت شوند.

قیمت دوربین مداربسته و کاربرد های آن

امروزه این نوع سیستم ها در انواع و اقسام مختلف تولید می‌شوند و به همین دلیل با پیشرفت فنّاوری های بکار رفته در آن ها که سبب شده بر قیمت دوربین مداربسته نیز تأثیر داشته باشد، می‌توان در دامنه وسیعی از فعالیت ها و اماکن سازمانی و غیر سازمانی به کار گرفته شوند. اما از این‌ بین می توان به بزرگ ترین کارکرد سیستم مدار بسته که همانا برای حفظ و کنترل امنیت و ایمنی اماکن می باشد اشاره نمود. به هر حال برخی از کاربرد های دوربین مداربسته به شرح زیر می باشد:

– کنترل و نظارت بر ترافیک معابر

برای نمونه می توان به استفاده نمودن از سیستم در سالن های همایش و یا استادیوم های برگزاری مسابقات ورزشی و … اشاره کرد که می تواند تصاویر زنده و در لحظه را بر روی تلویزیون های بزرگ به نمایش درآورد.

– در ماشین های سنگین در اتوبوس ها و ماشین های شخصی می تواند برای نمایش پشت ماشین و یا محیط کناری خودرو به کار گرفته شود.

– برای این‌که بر روی رفتار و شیوه زندگی حیوانات در باغ وحش نظارت داشت می توان از ابن سیستم استفاده نمود.

– در کوره های صنعتی، یا در میان دهانه های آتش فشان و معادنی که حضور فیزیکی انسان برای مطالعه و یا بررسی میدانی خطرناک است و یا این که غیر ممکن باشد می توان از آن سیستم استفاده کرد.

قیمت دوربین مداربسته

کاربرد های دوربین مداربسته همان طور که بیان کردیم و شما هم تا اندازه ای می دانید بسیار وسیع و گسترده بوده که همه این ها با توجه به نوع کار و هدفی که سیستم نیاز است و لازم است به کار گرفته شود شما در خرید دوربین مداربسته مورد نیاز خود به رنج متفاوتی از قیمت دوربین مداربسته در بازار برخورد خواهید کرد.

دسته بندی قیمت دوربین مدار بسته

به طور کلی اگر بخواهیم این سیستم  را دسته بندی کنیم باید به سه دسته؛ آنالوگ، آنالوگ HD و دیجیتال اشاره کنیم که با توجه به آنالوگ یا دیجیتال بودن این سیستم ها قیمت دوربین مداربسته تعیین می شود. اما نوع آنالوگ HD که در مقایسه با آنالوگ قدیمی از کیفیت و قابلیت های بیشتر و بهتری برخوردار می باشند به تازگی به بازار عرضه شده اند آینده‌ خوبی هم در انتظارشان است؛ زیرا که قیمت  آنالوگ HD از قیمت نوع دیجیتال کمتر هست و می توانند کیفیت مناسب تری از آنالوگ قدیمی ارائه دهند در حالی که امکانات پیشرفته ای هم دارند. در ادامه مطلب سعی می کنیم مختصری در مورد هر کدام از این نوع سیستم توضیح دهیم.

قیمت دوربین مدار بسته آنالوگ:

قیمت این نوع از همه نوع دوربین‌های مداربسته دیگر در بازار ارزان‌تر است و به همین دلیل طرفداران خاص خود را دارد. این نوع درواقع نسل قدیمی و اولیه به شمار می‌آیند.

قیمت دوربین مداربسته آنالوگ HD:

این نوع دوربین ها برای این که تصاویر با کیفیت تری را ضبط و ارسال کنند و قیمتشان هم نسبت به قیمت دیجیتال پایین تر باشد تولید شده اند و برای ارسال تصاویر ضبط شده به دستگاه ضبط (DVR) از کابل کواکسیال استفاده می نمایند. از نوع آنالوگ Hd می توان به HDSDI، HDTVI ،AHD و HDCVI اشاره نمود.

قیمت دوربین مدار بسته

قیمت دوربین مدار بسته شبکه یا دیجیتال:

در این نوع از سیستم ها اطلاعات ارسالی که شامل تصویر و صدا می باشد بر بستر شبکه کامپیوتر ارسال و سرانجام توسط گیرنده دیجیتالی دریافت می شود. کیفیت تصاویر این نوع بسیار بالا بوده که باعث خواهد شد شما وقتی به فروشگاهی می روید و در مورد قیمت سیستم دیجیتال پرس و جو می کنید با قیمت بالایی از سوی فروشنده رو به رو خواهید شد.

بررسی ساختار دوربین های مداربسته

بدنه  : در واقع بخش الکترونیکی دوربین را که شامل بورد تغذیه، بورد اصلی و حس‌گر هست را دربرمی گیرد.

عدسی یا عدسی دوربین : این قسمت از دوربین شامل عدسی های عادی یا زوم می باشند و دارای پیچ هایی برای تنظیم فوکوس و زوم بر روی سوژه مورد نظر بوده که همه دوربین ها این قابلیت را ندارند بنابراین عدسی ها با امکانات پیشرفته تر در قیمت تأثیر زیادی دارد.

پایه نگهدارنده : اگر بخواهید سیستم خود را به سقف و یا دیوار مکان مورد نظر وصل کنید نیاز به پایه نگهدارنده دوربین خواهید داشت که در دو جنس پلاستیکی و فلزی در بازار یافت می شود.

قیمت دوربین مداربسته

تصاویر دوربین مداربسته کجا ضبط می‌شود؟

دستگاه ‍DVR : برای ضبط تصاویر سیستم آنالوگ از دستگاهی به نام DVR استفاده می شود که اتصال این دستگاه به دوربین از طریق کابل کواکسیال انجام می شود. در واقع این دستگاه قابلیت این را دارد که تصاویر دوربین های آنالوگ را به‌صورت دیجیتال بر روی هاردی که دارد ذخیره کند. تا بتوان بعدها تصاویر و فیلم های مربوطه را مورد بازبینی قرار داده و یا بر روی دی وی دی و یا فلش تکثیر نمود. قیمت دوربین مدار بسته با توجه به نوع وسیله ای که اطلاعات بر روی آن ذخیره می شود متغیر خواهد بود برای نمونه امروزه دستگاه های DVR که در بازار موجود هستند این قابلیت را دارند که به یک شبکه وصل شده و بتوان تصاویر ارسالی از یک دوربین مداربسته را به‌صورت زنده بر روی کامپیوتری که به شبکه متصل هست مشاهده نمود.

دستگاه NVR : می تواند هم به صورت نرم افزاری باشد که بر روی یک دستگاه کامپیوتر یا سرور نصب می شود و هم به صورت یک (stand alone) سخت افزار مجزا . NVR مختص دریافت و ضبط تصاویر دوربین های تحت شبکه (IP) بوده امّا عملکردی کاملاً مشابه با دستگاه DVR دارد با این تفاوت که ارتباط بین دستگاه NVR با دوربین ها از طریق شبکه و پروتکل IP برقرار می شود. این نوع دستگاه ها بیشتر برای سیستم های دیجیتال و ip کاربرد دارند و به صورت سخت افزاری و مجزا و یا به صورت نرم افزاری که قابلیت نصب روی سرور و کامپیوتر را داشته باشند در بازار موجود هستند. نحوه کارکرد این دستگاه ها مثل دستگاه های DVR بوده اما یک تفاوت دارند و آن این که انتقال اطلاعات از دوربین به دستگاه NVR بر بستر ip و شبکه صورت می گیرد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.