دوربین مدار بسته ip

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

دوربین مدار بسته ip امروزه دارای کارکرد های زیادی می باشند و با استفاده از آن ها می شود کار ها و فعالیت های زیادی را انجام داد. دوربین مداربسته ip نوعی از دوربین مداربسته می باشد که دارای توانایی ها و قابلیت های فراوانی است و کارکرد با آن ها نیز بسیار ساده و راحت می باشد. در این مقاله قصد داریم تا در مورد دوربین مدار بسته ip اطلاعات زیادی را برای شما ارائه کنیم و معایب و مزایایی این نوع از دوربین ها را نیز برای شما بیان کنیم.

دوربین مدار بسته ip چیست؟

مدلی از دوربین نوع دیجیتال می باشد که بسیار پیشرفته تر و حرفه ای تر از انالوگ می باشند. در این نوع از دوربین ها اطلاعات فیلمبرداری شده با استفاده از طریق سیستم شبکه و یا اینترنت رمزگذاری و برای سیستم اصلی فرستاده می شوند. این نوع کاربرد های زیادی دارند و از ان ها در کار های زیادی استفاده می شود ولی اصلی ترین وظیفه و کاربردی که امروزه از دوربین مداربسته ip می شود کار های نظارتی در فعالیت های مختلف می باشد. این نوع برای اولین بار توسط شرکت Axis و در سال ۱۹۹۶ طراحی و ساخته شد. برای استفاده از این نوع می بایست از یک دستگاه اصلی به نام ان وی ار استفاده کرد. وظایف دستگاه ان وی ار عبارتند از ضبط تصاویر و داده ها، ارسال اطلاعات، پخش اطلاعات و … که بسیار مهم و ضروری می باشند. آن ها در انواع و شکل های مختلفی و توسط شرکت های گوناگونی طراحی و ساخته می شوند. هر یک از مدل های دوربین مداربسته ip دارای خصوصیات و مشخصات فنی خاص خود می باشد.

دوربین مداربسته ip

مزایای دوربین مداربسته ip

۱- در این نوع شما امکان استفاده از صدا در دو طرف را دارید و می توانید با استفاده از یک شبکه نصب شده هم به حرف ها و صدا ها گوش دهید و هم با همان سیستم صحبت کنید.

۲- در سیستم شبکه این مدل شما می توانید برای راحتی کار از اینترنت وای فای و یا اینترنت بی سیم استفاده کنید و برای این کار هیچ گونه محدودیت و یا مشکلی وجود ندارد.

۳- در این مدل و سیستم کلی آن شما از توانایی های نوعی هوش مصنوعی استفاده خواهید کرد که می تواند سیستم را به گونه ای کاملا خودکار کنترل نماید. این هوش می تواند برای نمونه تصاویر را برای شما تحلیل و بررسی نماید.

۴- امنیت بالا و ویژه دوربین مداربسته ip نیز یکی دیگر از مزایایی این گونه از سیستم های تصویر برداری می باشد. انتقال اطلاعات در این گونه به صورت کاملا مخفی و ویژه می باشد و امکان درز و یا سرقت اطلاعات بسیار کم می باشد.

۵- یکی از خواسته های امروزه افراد از سیستم مداربسته این است که بتوانند آن ها را از راه دور به طور کامل کنترل نمایند. در این نوع امکان کنترل از راه دور سیستم به طور کامل امکان پذیر می باشد و شما به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

۶- مساله دیگر که دغدغه بسیاری از کاربران سیستم مداربسته می باشد نوع تامین انرژی برای این نوع از سیستم ها می باشد. در این مدل از سیستم تامین انرژی پی او ای استفاده می شود که دارای توانایی های بالایی در تامین انرژی می باشد.

دوربین مدار بسته ip

معایب دوربین مدار بسته ip

انواع این سیستم دارای معایب، ضعف ها و نقاط منفی در کار خود می باشند ولی این معایب در این نوع بسیار کم می باشد و خود این کم بودن معایب استفاده از دوربین مداربسته ip را در سطح وسیعی گسترش داده است. معایب این نوع عبارتند از:

۱- در این مدل از وسایل و قطعات بسیار با کیفیتی استفاده شده است و تکنولوژی به کار رفته نیز به نوعی خاص می باشد و همگی این مطالب باعث گران تمام شدن هزینه استفاده از این نوع می باشد. پس هزینه استفاده از آن ها بالا می باشد.

۲- استفاده از بستر اینترنت برای ارسال اطلاعات و وجود افراد متخصص در زمینه های نفوذ باعث می شود که امکان لو رفتن اطلاعات در شبکه اینترنت زیاد باشد. پس امکان هک شدن سیستم در اینترنت بالا است.

انواع دوربین مداربسته ip

این مدل به علت تنوع مکان های استفاده از ان ها دارای اشکال و مدل های مختلفی می باشند که تعدادی از ان ها را در ذیل نام می بریم.

دوربین مداربسته ip مکعبی شکل

در نوع مکعبی شکل دوربین و لنز ان در حالت ثابت قرار گرفته اند و برای کنترل ان ها نیز نیاز به اپراتور نمی باشد. این نوع از دوربین ها برای نظارت و کنترل نقاط خاص و حساس استفاده می شوند. در بعضی مدل های مکعبی دوربین های ip از سیستم دید در شب و یا همان سیستم مادون قرمز استفاده شده است و این باعث می شود تا در نور کم و یا تاریکی نوع ضبط تصاویر با کیفیت تر و بهتر باشند.

دوربین مدار بسته ip جعبه ای

مدل دیگر نوع ip مدل جعبه ای یا باکسی می باشد. این نوع به علت نوع استفاده از آن ها دارای قیمت های ارزان تری می باشند و برای استفاده در محیط های مختلف مناسب هستند.

دوربین مدار بسته ip

دوربین مداربسته ip مدل دام

دوربین های دام نوع گردان هستند و قابلیت چرخش و گرفتن تصاویر در زاویه های مختلف را دارند. دوربین های دام بر روی سقف و یا دیوار نصب می شوند و اندازه های ان ها نیز بسیار متغیر و متفاوت می باشد. در مدل های دام شما می توانید از انواع بسیار ریز و کوچک آن برای محیطی که قصد دارید تا به صورت مخفی آن را کنترل نمایید استفاده کنید و این کار هیچ گونه محدودیتی را برای کار شما ایجاد نخواهد کرد. شما می توانید برای خرید و اطلاعات بیشتر در مورد این نوع دوربین با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.